علت های درد پا در کودکان

علت های درد پا در کودکاناغلب درد پای ما کودکان را ناشی از "رشد" می‌ دانند، اگرچه هیچ تحقیق علمی ثابت نکرده است که رشد استخوان موجب درد می‌شود.

همچنین گاهی اوقات ما کودکان دردهایی را بدون هیچ دلیل آشکاری تجربه می‌کنیم، این دردها معمولاً در هنگام شب اتفاق می‌افتد. معمولاً این نوع خاص از درد در عضلات به‌صورت موضعی به وجود می‌آید و درد آن پس از ماساژ ناحیه بهبود می‌یابد. در مقابل ممکن است، دردهای مزمن مفاصل و دردهای استخوانی، با حرکت کردن ما شرایطشان بدتر شود. برخی بر این باورند که "درد رشد" ما کودکان به علت آسیب‌های ناشی از استفاده بیش‌ازحد عضلات به وجود می‌آید. در هنگام فعالیت و بازی‌های روزمره ممکن است عضلات آن‌ها تحت‌فشار و کشیدگی قرار بگیرند.

هرچند به غیر از این مورد بسیاری از عوامل وجود دارند که سبب ایجاد درد پای کودک شوند:
علت های درد پا در کودکان

آسیب دیدگی پا


هر گونه آسیب وارده به پا از قبیل رگ به رگ شدن، پیچ خوردن، ترک برداشتن استخوان پا یا آسیب‌هایی از این دست ممکن است سبب بروز درد پا شوند.

عفونت قارچی


بروز این شرایط در پای ما دارای مشخصه‌هایی مانند خارش بین انگشتان پا است و ممکن است سبب شود که پوست پای کودک ظاهر فلس مانند، خشک و پوسته‌پوسته پیدا کند. این یک عفونت قارچی است که شما کودک عزیز ممکن است از طریق استخر شنا، پوشیدن جوراب‌های آلوده و غیره به آن مبتلا شده باشید.

خار پاشنه


این شرایط در اثر رشد استخوان پاشنه ی پای ما به سمت بیرون بروز پیدا ‌کند. رشد استخوان پاشنه به سمت بیرون یا همان خار پاشنه می‌تواند منجر به درد پای کودک آن هم از نوع جدی شود

کف پای صاف


اگر شما از دردی شاکی هستین که به قوزک پاها و ماهیچه‌های ساق پاها هم می‌رسد پس این احتمال وجود دارد که درد پای شما ناشی از کف صاف پاهایتان باشد.

پوشیدن کفش نامناسب


گاهی مواقع درد پا ممکن است ناشی از پوشیدن کفش نامناسب پیاده‌روی یا دویدن باشد یا پوشیدن کفشی که به پاهایتان خیلی تنگ است. کفش‌های تنگ یا سایز نامناسب پا ممکن است سبب بروز راش پوستی و زخم شدن پوست پایتان شوند که ممکن است به نوبه خود منجر به درد شدید در ناحیه پاها شوند

پینه بستن پا


اگر شما از قسمت قوس‌دار پای خود استفاده بیشتری می‌کنید یک زایده گوشتی ممکن است روی مفصل زیرین انگشت بزرگ پایتان ظاهر شود و از یک طرف پا بیرون بزند. این شرایط ممکن است همچنین ناشی از هر نوع از شکل افتادگی پا در زمان تولد یا به دلایل ژنتیکی باشد و نیزامکان دارد سبب بروز درد پای شما شود.

ناخن‌های فرو رفته در پوست ،زگیل در کف پا ،آماس یا ورم ماهیچه پاشنه پا و کشیدگی تاندون پا یکی از عوامل زیادی باشد که یاعث درد در ناحیه کف پای شما باشد
5673
آرشیو مطالب درمان و پیشگیری
مطالب مرتبط
علت دندان قروچه در کودکان به هنگام خواب و در بیداری

درمان و پیشگیری

علت دندان قروچه در کودکان به هنگام

چه کارهایی انجام دهیم تا سرما نخوریم

درمان و پیشگیری

چه کارهایی انجام دهیم تا سرما نخوریم

اوتیسم در کودکان

درمان و پیشگیری

اوتیسم در کودکان