اوتیسم در کودکان

اوتیسم در کودکان

اوتیسم، یک اختلال رشدی مغزی است که به وسیله آسیب در تقابلات (مداخلات) اجتماعی و ارتباط و همچنین رفتارهای تکراری و ویژه تقسیم‌بندی می‌شود. این علایم همگی پیش از سه سالگی کودک ایجاد می‌شود. اوتیسم بسیاری از بخش‌های مغز را تحت تأثیر قرار می‌دهد و این که چطور این اتفاق رخ می‌دهد، هنوز درک نشده‌است اختلال طیف اوتیسم (ASD) همچنین شامل سندرم آسپرگرو (PDD_NOS) می‌شود که علایم و نشانه‌های خفیف‌تری دارند.اوتیسم یک نشانه ژنتیکی قوی نیز دارد که البته بسیار پیچیده‌است و به وسیله تقابل بین ژنی (گروهی از ژن‌ها) یا گاهی جهش ژنی ایجاد می‌شود.


آیا تشخیص اوتیسم ممکن است ؟

مطالعه جدیدی که در انجمن طب اطفال منتشر شد، به این نتیجه رسید که تشخیص اختلالات طیف اوتیسم (ASD ) در سن 14ماهگی به طور کلی تغییر نمی کند چرا که کودک رشد کرده و بزرگتر می شودمحققان، 1269 کودک نوپا را در چند مرحله و در آغاز سن 12 ماهگی، مورد بررسی قرار دادند. محققان گفتند که متوجه اوتیسم در سن ۱۴ ماهگی شده اند زیرا معمولا در این سن، علائم ثابت می مانند. آنها همچنین به این نکته اشاره کردند که در ارزیابی های اولیه که توسط روانشناسان مجاز صورت گرفت، در ۲۴ درصد کودکان مبتلا به بیماری ASD، الگوهای رفتاری مانند تاخیر در زبان و گفتار، تشخیص داده شد


درمان زود هنگام اوتیسم

درمان زود هنگام می تواند منجر به کسب نتایج عالی شود، اما ما فقط باید از زمان انجام گرفتن مطالعات، اطمینان داشته باشیم. یافته های ما، مسیر را برای انجام چنین مطالعاتی هموار می کندطبق گفته دو نفر از متخصصین اوتیسم، تشخیص اختلال اوتیسم قبل از سن ۲ سالگی، امکانپذیر است، اما برای جلوگیری از خطرات و اشتباهات، باید مراقبت هایی انجام شود. ربکا ساچس، دکترای روانشناسی بالینی در درمان طیف شناختی رفتاری (CBT) در نیویورک می گوید که شاخص های مرتبط با اوتیسم مانند تاخیر در زبان و تعامل اجتماعی در همان اوایل 14 ماهگی به وجود می آیندبا این حال، او به این نکته اشاره می کند که دخترانی که به اوتیسم مبتلا هستند، گاهی این اختلال در آنها تشخیص داده نمی شود تا این که بزرگتر شوند و یا اغلب به دلیل ساختار و معیارهای مورد استفاده در ارزیابی هایاختلال اوتیسم  ، اشتباه تشخیص داده می شود. کیت کودی، یک روانشناس دارای مجوز با خدمات روانشناختی طیف اختلال اوتیسم، می گوید که دقت و درست بودن این چنین تشخیص های زودهنگام را می توان از طریق آنچه که متخصصان بر روی آن تمرکز کرده اند، مشخص کرداو همچنین به این نکته اشاره می کند که اغلب تشخیص های زودهنگام، بر پایه نحوه تعامل و ارتباط یک کودک با یک بزرگسال مشخص می شود. علائم دیگر ممکن است زمانی بروز کنند که کودک بزرگتر شده باشد و شروع به تعامل و ارتباط با همسالان خود کند.


5673
آرشیو مطالب درمان و پیشگیری
مطالب مرتبط
ایران در زمان ساسانیان

تاریخ و تمدن

ایران در زمان ساسانیان

روش تهیه سالاد میوه خوشمزه

آشپزی و خوراکی

روش تهیه سالاد میوه خوشمزه

مطلب تستی

سینما و تلویزیون

مطلب تستی

فیلم مراقب کودک ۲۰۱۱ دوبله شده

فیلم

فیلم مراقب کودک ۲۰۱۱ دوبله شده